O AΓΙΑΣΜΟΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Την Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου  2018 το σχολείο μας υποδέχτηκε  μαθητές ,γονείς και κηδεμόνες. Μια νέα σχολική χρονιά άρχισε. Την έναρξή της σηματοδότησε  ο καθιερωμένος Αγιασμός , που τελέστηκε από τον ιερέα του χωριού, πατέρα Ιωάννη, ο οποίος ευχήθηκε  σε όλους υγεία και προκοπή.

Μας τίμησαν με την παρουσία τους ο αντιδήμαρχος κ. Γιάννης Θεοδοσίου και ο πρόεδρος του τοπικού συμβουλίου κ. Χαράλαμπος φαντίδης  οι οποίοι ευχήθηκαν σε όλους  να έχουν  μια αποδοτική και δημιουργική  σχολική χρονιά .Διαβεβαίωσαν  επίσης πως και φέτος  η συνεργασία του δήμου  θα συνεχιστεί στον ίδιο άριστο βαθμό με τα προηγούμενα χρόνια.

Στη συνέχεια η διευθύντρια του σχολείου  αφού καλωσόρισε  τους μαθητές (ιδιαίτερα τα πρωτάκια) και τους γονείς, επισήμανε πως οι στόχοι όλων είναι κοινοί και έχουν την όσο το δυνατόν καλύτερη και ποιοτικότερη εκπαίδευση των μαθητών. Τέλος, ευχήθηκε με τη σειρά της καλή δύναμη και γόνιμη σχολική χρονιά σε μαθητές και γονείς.

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!