ΙΑ΄ ΗΡΑΚΛΕΙΑ 2003

Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος, ο Δήμος Σκύδρας διοργάνωσε στις 9 και 10 Μαΐου για 11η φορά τα Ηράκλεια. Την Παρασκευή έγιναν οι αγώνες βόλεϊ, μπάσκετ και ο στίβος.

Στο βόλεϊ τα κορίτσια του σχολείου μας έπαιξαν με το Δ. Σ. Καλυβίων και νίκησαν 25 – 23 (ο αγώνας διαρκούσε 1 σετ των 25 πόντων). Στον τελικό τα κορίτσια έπαιξαν με το 2ο Δ. Σ. Σκύδρας και έχασαν 25 – 22. Έπαιξαν: Παπαδοπούλου Ελένη, Σεμερτζίδου Θεοδώρα, Αντωνιάδου Άννα, Παναούση Κατερίνα, Σελίδου Χαρούλα και Ταταρίδου Μιλένα.

Τα αγόρια του σχολείου μας έπαιξαν με το Δ. Σ. Προφήτη Ηλία και νίκησαν 25 – 23. Στον τελικό έπαιξαν με το Δ. Σ. Καλυβίων και έχασαν 25 – 13. Έπαιξαν: Ηλιάδης Κώστας, Παυλίδης Βασίλης, Σεμερτζίδης Παναγιώτης, Σιδηρόπουλος Γιώργος, Χαραλαμπίδης Γιάννης, Γιαπράκης Μάκης, Παπαδόπουλος Κώστας.

Στα 50 μ. αγοριών ο Γιάννης Χαραλαμπίδης βγήκε 1ος στη σειρά του στον προκριματικό, 2ος  στον ημιτελικό, ενώ στον τελικό τερμάτισε 2ος και πήρε ασημένιο μετάλλιο.

Στα 50 μ. κοριτσιών η Κατερίνα Παναούση τερμάτισε τελευταία στη σειρά της λόγω τραυματισμού.

Στα 600 μ. αγοριών ο Κώστας Παπαδόπουλος δεν τερμάτισε.

Στα 600 μ. κοριτσιών η Μιλένα Ταταρίδου τερμάτισε 5η, αν και έπεσε μετά από σύγκρουση με άλλη αθλήτρια.

Στο μπαλάκι αγοριών ο Μάκης Γιαπράκης ήταν 8ος ρίχνοντας βολές 17,50 μ. και 19,10 μ.

Στο μπαλάκι κοριτσιών η Θεοδώρα Σεμερτζίδου ήταν 3η ρίχνοντας βολές 13,50 μ. και 17,50 μ. και πήρε το χάλκινο μετάλλιο.

Στο μήκος αγοριών ο Παναγιώτης Σεμερτζίδης πήδηξε 3,10 μ.

Στο μήκος κοριτσιών η Χαρούλα Σελίδου πήδηξε 3,50 μ. και ήρθε 5η.

Στη σκυταλοδρομία 4Χ50 κοριτσιών η ομάδα που αποτελούταν από τη Θεοδώρα Σεμερτζίδου, Παπαδοπούλου Ελένη, Αντωνιάδου Άννα και Χαρούλα Σελίδου τερμάτισε 5η.

Το Σάββατο έγινε το ποδόσφαιρο αγοριών και κοριτσιών στο γήπεδο του Λιποχωρίου. Τα αγόρια του σχολείου μας ήρθαν 0 – 0 με το Δ. Σ. Δάφνης και έτσι πήγαν στα πέναλτι. Εκεί νίκησαν 2 – 1 με δύο καταπληκτικές αποκρούσεις του τερματοφύλακα Γιάννη Χαραλαμπίδη και γκολ του Παναγιώτη Σεμερτζίδη και Γιάννη Χαραλαμπίδη.

Στον ημιτελικό έπαιξαν με το Δ. Σ. Αρσενίου και έχασαν 1 – 0. Έπαιξαν Βασιλειάδης Άγγελος, Ηλιάδης Κώστας, Παυλίδης Βασίλης, Σεμερτζίδης Παναγιώτης, Σιδηρόπουλος Γιώργος, Χαραλαμπίδης Γιάννης (τερματοφύλακας), Γιαπράκης Μάκης, Παπαδόπουλος Κώστας.

Αυτή ήταν η συμμετοχή του Δ. Σ. Ριζού στα Ηράκλεια 2003 που διοργάνωσε και φέτος, όπως κάθε χρόνο, ο Δήμος Σκύδρας.

Αντωνιάδου Άννα (Ε΄ Τάξη), Παπαδοπούλου Ελένη, Σεμερτζίδου Θεοδώρα (ΣΤ΄ Τάξη)