ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΤΗΣ ΠΕΤΡΙΑΣ

Την Παρασκευή 11 Μαΐου οι μαθητές και μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης του σχολείου, μας μαζί με τους μαθητές της ΣΤ΄ τάξης των σχολείων του δικτύου (Αρσένι, Πετριά, Λουτροχώρι, Ριζό) επισκέφτηκαν το Γυμνάσιο της Πετριάς, προκειμένου να γνωρίσουν το σχολείο στο οποίο θα φοιτούν από τη νέα σχολική χρονιά.

Εκεί τους υποδέχτηκε ο διευθυντής του σχολείου κ. Κώστας Σεμερτσίδης, ο οποίος τους καλωσόρισε και τους μίλησε για το μελλοντικό  τους σχολείο.

Στη συνέχεια ο καθηγητής μαθηματικών κ. Γιάννης Καλλιγάς ξενάγησε τους μαθητές στους χώρους του γυμνασίου. Στα γραφεία του Διευθυντή και των καθηγητών, στις αίθουσες διδασκαλίας, στη βιβλιοθήκη, στην αίθουσα πειραμάτων και, στην αίθουσα πληροφορικής.

Τέλος την ξενάγησή μας στους εξωτερικούς χώρους, στην αυλή του σχολείου όπου υπήρχαν  διάφορα γήπεδα ανέλαβε η κύρια Αρχοντή.