ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

Κατά το σχολικό έτος 2021-22 και υπό την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού των Αγγλικών κυρίας Φωτεινής Λιάση, οι μαθητές του σχολείου μας εκπόνησαν αρκετά ευρωπαϊκά έργα eTwinning. Δύο εξ’ αυτών το πρώτο με τίτλο “Short Moral Stories” που δούλεψε η τότε Β’ τάξη και το δεύτερο με τίτλο “I’ m learning in nature” που εκπόνησε η τότε Α’ τάξη διακρίθηκαν πρόσφατα από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή. Συγκεκριμένα μετά την Εθνική Ετικέτα Ποιότητας που τους απονεμήθηκε πέρυσι, απονεμήθηκε στα δύο αυτά έργα και η Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας για το περιεχόμενο, τις εργασίες και τα μέσα που χρησιμοποιήθηκαν για την εκτέλεσή τους, ενώ αυτόματα θα κατέχουν πλέον εξέχουσα θέση στο ευρωπαϊκό αποθετήριο αντίστοιχων έργων. Θερμά συγχαρητήρια λοιπόν σε όλους τους μαθητές και την εκπαιδευτικό τους, κι ευχόμαστε αυτή να είναι μόνο η αρχή αντίστοιχων διακρίσεων και στο μέλλον!