ΑΝΘΟΕΚΘΕΣΗ ΣΤΟ ΡΙΖΟ

Άνοιξη χωρίς χρώμα και άρωμα λουλουδιών δε γίνεται. Γι? αυτό αποτελεί πλέον θεσμό και η ανθοέκθεση  που διοργανώνει  κάθε  χρόνο  ο σύλλογος  γονέων και κηδεμόνων του δημοτικού σχολείου  έξω από το προαύλιο της εκκλησίας ? δίπλα στο ποτάμι. Ο χώρος γέμισε από πολύχρωμα λουλούδια, αρωματικά και διακοσμητικά, δεντράκια, θάμνους, γλάστρες και οτιδήποτε χρειαζόμαστε για το μπαλκόνι ή τον κήπο μας.

Από το πρωί επισκέφτηκε την ανθοέκθεση  κάθε τάξη χωριστά με τη συνοδεία  της δασκάλας ? ου της.

Οι μαθητές ?τριες αφού περιηγήθηκαν αρχικά στο χώρο, στη συνέχεια αγόρασαν το λουλούδι που τους άρεσε.

Οι κυρίες του συλλόγου κέρασαν αναψυκτικό και γλυκό,  στο τέλος βγήκαν μια αναμνηστική φωτογραφία και  επέστρεψαν στο σχολείο για τη συνέχιση των μαθημάτων τους.