ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΝΗΠΙΩΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ

Την Τρίτη 23 Μαΐου οι μαθητές/τριες του Νηπιαγωγείου μαζί με τη δασκάλα τους κυρία Χαρά επισκέφτηκαν την Α΄ τάξη του σχολείου μας.
Η δασκάλα της τάξης κυρία Σπυριδούλα μαζί με τη δασκάλα μουσικής κυρία Χαρά υποδέχτηκαν τους μικρούς επισκέπτες.
Οι μικροί μαθητές/τριες μας έφεραν δώρο μια ομαδική εργασία και καθίσαμε όλοι μαζί στα θρανία.
Συστηθήκαμε, γράψαμε τα ονόματά μας στον πίνακα  και οι μαθητές/τριες της Α΄ τάξης απάντησαν με χαρά στις ερωτήσεις των μικρών φίλων τους.
Ελπίζουμε οι απαντήσεις μας να έλυσαν όλες τις απορίες των  μαθητών/τριών  του νηπιαγωγείου.
Με τη μουσικό του σχολείου κυρία Χαρά τραγουδήσαμε όλοι μαζί και τελείωσε η επίσκεψη ευχάριστα.
Κεραστήκαμε και υποσχεθήκαμε ότι του χρόνου θα υποδεχτούμε τους καινούριους μας φίλους με χαρά.