ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Μέσα σε κλίμα χαράς αλλά και συγκίνησης έγινε τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2017-2018.

Τον Αγιασμό τέλεσε στον προαύλιο χώρο του σχολείου ο πατήρ Ιωάννης, εφημέριος του χωριού.

Το παρόν έδωσε όλο το διδακτικό προσωπικό, οι γονείς των μαθητών, καθώς και εκπρόσωποι του δήμου, οι οποίοι ευχήθηκαν στους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς καλή και δημιουργική σχολική χρονιά με ουσιαστική και εποικοδομητική μάθηση.

Στο τέλος το λόγο πήρε η διευθύντρια κ. Μαρία-Ελένη Καλαμπάκα, η οποία καλωσόρισε τα << πρωτάκια>>, ευχαρίστησε τους γονείς για την προσπάθεια και τις θυσίες που κάνουν κάθε χρόνο προκειμένου να προσφέρουν στα παιδιά τους ό,τι θα τους ωφελήσει για αύριο.

Ευχήθηκε επίσης η νέα σχολική χρονιά να είναι χαρούμενη και εποικοδομητική, γεμάτη πλούσιες εμπειρίες.

ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΉ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!