ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ 28η ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Το διήμερο 27 και 28 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκαν οι εορταστικές εκδηλώσεις για την επέτειο του <<ΌΧΙ>>. Συγκεκριμένα την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκαν γιορτές σε κάθε τάξη του σχολείου μας που περιλάμβαναν ανάγνωση χρονικού των γεγονότων, προβολή βίντεο, ποιήματα και τραγούδια για την 28η Οκτωβρίου και τη θριαμβευτική νίκη των Ελλήνων εναντίον των Ιταλών στα βουνά της Πίνδου. Το Σάββατο 28 Οκτωβρίου οι μαθητές του σχολείου παρακολούθησαν τη Θεία Λειτουργία στην εκκλησία του χωριού και παρευρέθηκαν στην κατάθεση στεφάνων που ακολούθησε στο Ηρώων. Οι εκδηλώσεις ολοκληρώθηκαν με την παρέλαση των μαθητών που πραγματοποιήθηκε στον κεντρικό δρόμο του χωριού και την παρακολούθησε πολύς κόσμος που επιβράβευσε με το χειροκρότημά του την προσπάθεια των παιδιών.