Το Σχολείο Μας

ΠΡΟΪΣΤ. ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟΥ

ΓΕΩΡΓΟΣ

ΓΙΟΡΤΗ 25ΗΣ ΜΑΡΤΙΟΥ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Τη Δευτέρα 24 Μαρτίου οι μαθητές της Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης παρουσίασαν το χρονικό της Επανάστασης του 1821 διανθισμένο με σκετσάκια, ποιήματα και τραγούδια που τραγούδησαν μαζί με τους μαθητές της Γ΄ τάξης. Τη γιορτή παρακολούθησαν οι μαθητές του σχολείου μας καθώς και γονείς και συγγενείς των παιδιών.

ΓΙΟΡΤΗ 25ΗΣ ΜΑΡΤΙΟΥ ΤΟΥ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ

Λίγο πριν τη γιορτή του Δημοτικού Σχολείου έγινε η γιορτή του Νηπιαγωγείου. Τα παιδιά του νηπιαγωγείου παρουσίασαν την αναπαράσταση του Ευαγγελισμού, τα σκετσάκια «Το κρυφό σχολειό» και «Ο φυλακισμένος ραγιάς» και χόρεψαν το τραγούδι «Μήλο μου κόκκινο». Και στη γιορτή του Νηπιαγωγείου η προσέλευση του κόσμου ήταν σημαντική.

Η ΠΑΡΕΛΑΣΗ ΤΗΣ 25ΗΣ ΜΑΡΤΙΟΥ

Την Τρίτη 25 Μαρτίου το σχολείο μας παρακολούθησε στη δοξολογία του τελέστηκε στο ναό της Μεταμόρφωσης του Σωτήρος στη μνήμη των αγωνιστών του 1821. Στη συνέχεια πραγματοποιήθηκε κατάθεση στεφανιών στο ηρώο που βρίσκεται στην αυλή του ναού. Ακολούθησε παρέλαση στον κεντρικό δρόμο του χωριού, την οποία παρακολούθησε πλήθος κόσμου κάτω από έναν απολαυστικό ήλιο.